مرکز پزشکی زیبایی لیزر و لاغری نشاط - علت و عوامل چروک پوست

کلینیک نشاط

آدرس ایمیل نشاط

 

  • Home
  • Blog Dynamic
  • چطور در زمستان وزن مان را ثابت نگه داریم؟

علت و عوامل چروک پوست

علت و عوامل چروک پوست

علت و عوامل

ft_26280e19cd4a9c14488c9df72b3fcba4

عواملی که بوجود آمدن چین و چروک پوست صورت و پوست را تحریک می کنند از قرار زیر هستند:

کشیدن سیگار

نوع پوست ( افرادی که پوست روشن تر و چشم های آبی دارند بیشتر در معرض آسیب نور خورشید قرار می گیرند)

وراثت ( برخی از خانواده به چین و چروک بیشتری دچار می شوند)

قرار گرفتن در معرض نور خورشید

با وجود این که نمی توانید تمامی این عوامل را کنترل کنید، شما می توانید در مورد برخی از آن ها اقداماتی صورت دهید: قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به حداقل برسانید و سیگار نکشید.

درمان چین و چروک

Beautiful young woman washing her face

روش های متعددی برای درمان چین و چروک صورت و حتی از بین بردن آن ها وجود دارد.

با لیزر

جوان سازی پوست با لیزر روشی درمانی برای کاهش چین و چروک و مشکلات افتادگی پوست است که با آکنه یا قرار گیری در معرض نور خورشید بوجود آمده است. این روش لیزر درمانی پرتوهای پالس دار متمرکز و کوتاه نوری را در پوست نامنظم معطوف می کند. جوان سازی پوست صورت با لیزر تهاجمی پوست را به صورت دقیق و لایه به لایه از بین می برد که رشد فیبرهای کلاژن جدید را تحریک می کند.

این روش لیزر درمانی همچنین منجر به مشکلات تغییر رنگ پوست کمتری بوجود می آورد. روش جوان سازی پوست با لیزر (درمان چروک دور چشم) روشی غیرتهاجمی بوده و باعث تحریک کلاژن سالم‌تر می‌شود. یک می کند و به ترمیم ظاهر پوست کمک می کند و زمان از کار افتادگی خیلی کمی نیاز دارد. تکنولوژی لیزر فرکشنال جدید نیز در دسترس است. نور لیزر در یک شبکه عرضه می شود و باعث می شود که پوست نرمال درمان نشده در ناحیه درمان شده باقی بماند که منجر به بهبودی سریع تر می شود.

افراد مناسب جوانسازی پوست با لیزر

در صورتی که چین و چروک پیشانی، دهان، یا جای زخم های ناشی از آکنه یا پوستی دارید که پس از روش لیفتینگ صورت واکنش دهی مناسبی ندارد، گزینه مناسبی برای روش جوان سازی پوست با لیزر هستید. همچنین برای رفع چروک دور لب لیزر مناسب می باشد . در صورتی که آکنه فعالی دارید یا اخیرا با داروی آکوتان آکنه خود را درمان کرده اید، برای انجام این روش درمانی مناسب نیستید.

توجه: باید به مدت سه ماه پس از انجام این روش درمانی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

تزریق بوتاکس

iStock_000014390139Small

در واقع بوتاکس یک روش درمان چروک صورت است که از سم بوتولینیوم گرفته می شود و سیگنال های شیمایی که باعث انقباض عضلات می شوند را مسدود می کند. بوتاکس در عضلاتی تزریق می شود که انقباض آنها باعث چین و چروک هایی مثل چین و چروک های بین ابروها و چین و  چروک دور لب می شود. اثرات تزریق بوتاکس معمولا سه تا چهار ماه باقی می ماند. وقتی تاثیر بوتاکس از بین رفت، عضلات بار دیگر فعال می شوند و چین و چروک ها بازسازی می گردند. این روش درمانی سپس تکرار می گردد.در صورتی که می خواهید این تزریقات را تکرار نکنید،چین و چروک های شما همانند قبل بر می گردند. روش تزریق بوتاکس برای شل کردن عضلات کوچک دور دهان استفاده می شود که این کار چین و چروک ها را کاهش می دهد یا از بین می برد. تزریق بوتاکس یک روش درمانی بسیار کارآمد برای لیفت ابرو و پیشانی است. تاثیر این روش در حد روش جراحی لیفت ابرو و پیشانی نیست، اما یک گزینه  عالی بدون نیاز  به عمل جراحی است. هزینه تزریق بوتاکس نیز به تعداد ناحیه‌های مورد درمان بستگی دارد.

تزریق ژل

برای پرد کردن چین و چروک هایی که باقی می مانند و فرورفتگی بوجود آمده به تزریق ژل نیاز است. چین های برجسته دور دهان، بینی و چانه بیشتر از نواحی دیگر درمان می شود. اغلب ژل های قابل تزریق برای چین و چروک دور لب تاثیری موقتی در حدود ۴ تا ۶ ماهه دارد و پس از آن تزریق ژل و تزریق چربی برای برای از بین بردن چروک دور لب باید تکرار شود. اسید هیالورونیک پر کاربرترین ماده مورد استفاده است. عوارض جانبی این روش شامل کبودی، ورم موقتی و درد است. در موارد بسیار نادر، نکروز پوستی ممکن است بوجود بیاید.

با افزایش سن، صورت ما اثرات، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و چندین سال حرکت عضلات صورت مثل خندیدن، جویدن و چپ نگاه کردن را نشان می دهد. بافت های بوجود آورنده ای که باعث جوان و پر به نظر رسیدن پوست ما می شود شروع به تجزیه می کنند و اغلب خط لبخند، چروک های دور لب و چروک صورت را در جاهایی که حرکت عضلات اتفاق افتاده است را بوجود می آورند.

تزریق بافت نرم ، عموما با چربی قابل تزریق، به پر کردن این چین و چروک ها کمک می کند و به صورت موقتی ظاهر جوان تر و پوست صاف تری را برای شما ارائه می کند. این چربی ها در حین تزریق در زیر پوست نواحی گود افتاده و دارای چین و چروک پوست را پر می کنند. آنها همچنین باعث بالا کشدن لب و گونه ها نیز می‌شود. روش تزریق چربی برای رفع چروک صورت به تنهایی یا در کنار یک روش جوان سازی پوست مثل لیزر درمانی یا یک روش بازسازی فرم صورت مثل لیفت صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

میکرودرم و لایه برداری

میکرودرم و پیلینگ شیمایی ( لایه برداری پوست) دو روش سنتی برای جوانسازی پوست صورت هستند. روش میکرودرم تا حدود زیادی به مهارت و تجربه فردی بستگی دارد که این عمل را انجام می دهد . عوارض جانبی این روش شامل ایجاد جای زخم و تغییر رنگ پوست می شود.

لیفتینگ صورت

treat-img2

در روش لیفتینگ صورت، پوست و چربی اضافه صورت و گردن با جراحی خارج می شود(کشیدن پوست گردن). سفت کردن لایه های بافت همبند و عضلانی نیز صورت می گیرد. نتایج این روش معمولا ۷ تا ۱۰ ساله است.

نحوه جلوگیری

get-clear-smooth-skinget-clear-smooth-skin-800x800

بهترین روش برای جلوگیری از چین و چروک صورت این است که همیشه در حین رفتن به بیرون از یک کرم ضد آفتاب معدنی استفاده کنید .علت این کار این است که اغلب علائم پیری ناشی از قرار گرفتن تصادفی در معرض اشعه های فرابنفش می باشد. اما حتی با انجام این کار نیز از بین رفتن کلاژن و انعطاف پذیری پوستی حتمی است.


به اشتراک بگذارید