مرکز پزشکی زیبایی لیزر و لاغری نشاط - چگونه در روز و شب از پوست خود مراقبت کنیم

کلینیک نشاط

آدرس ایمیل نشاط

 

  • Home
  • Blog Dynamic
  • بهترین زمان برای خوردن مکمل های کلسیم

چگونه در روز و شب از پوست خود مراقبت کنیم

چگونه در روز و شب از پوست خود مراقبت کنیم

داشتن پوست زیبا و شاداب بیشترین تاثیر را در زیبایی چهره افراد خواهد داشت.از این رو مراقبت از پوست و رسیدگی به آن می تواند موضوع بسیار مهمی باشد.برای مراقبت از پوست در روز و شب باید توصیه ها و نکاتی را رعایت نماییم.در این مطلب قصد داریم شما را با نکاتی در مورد مراقبت از پوست در روز و شب آشنا نماییم.

 

 

مراقبت از زیبایی در روز

آیا نمی‌توانید روزتان را بدون یک دوش آب گرم آغاز کنید؟ هوارد سوبل، دکتر و متخصص پوست در نیویورک می‌گوید: این روش درستی است. بخار دوش آب گرم در صبح، منافذ پوستتان را باز می‌کند و باعث می‌شود پاک کننده‌ها بهتر عمل کنند.

اما همان صابونی که در شب استفاده می‌کنید را در صبح بکار نبرید. پوست شما در صبح کمی کثیف است اما در پایان روز کثیف‌تر است. اگر از همان روش شستشو در صبح نیز استفاده کنید، روغن‌های ضروری پوستتان را از بین می‌برید. برای شستشوی صبحگاهی، از یک پاک کننده‌ی ملایم استفاده کنید. اگر پس از شستشو، پوستتان خشک شد یعنی پاک کننده‌تان، بیش از اندازه قوی بوده است.

حلقه‌های سیاه زیر چشم، باعث می‌شوند که شما خسته بنظر برسید. می‌توانید با استفاده از ژل یا کرم چشم حاوی کافئین با آنها مقابله کنید. خون موجود در مویرگ‌ها می‌توانند در زیر چشم جمع شوند و حالت تیرگی ایجاد کنند.

الیزابت، پزشک طب سوزنی می‌گوید: محصولات حاوی کافئین می‌توانند تفاوت زیادی در «میکروسیرکولاسیون» اطراف چشم ایجاد کنند. با انگشت حلقه‌تان، این کرم‌ها را پخش کنید (با حداقل فشار و کشش روی ناحیه حساس چشم).

از آنجایی که پوست در روز خیلی بیشتر از شب، در معرض آسیب دیدگی قرار دارد، باید برای مراقبت از آن، کارهایی انجام دهید. قبل از استفاده از مرطوب کننده، از یک کرم ضد آفتاب با حفاظت کامل (که جلوی اشعه هایUVAو UVBرا می‌گیرد) استفاده کنید یا به دنبال یک مرطوب کننده حاوی SPFباشید.

برای دریافت بهترین نتیجه، از کرمی که حاوی آنتی اکسیدان‌های قوی مانند ویتامین های Cو Eاست استفاده کنید تا در طول روز در مقابل رادیکال‌های آزاد، بیشتر از پوستتان محافظت کند.

مراقبت از زیبایی در شب

هر برنامه‌ی مراقبت از پوست در شب، اول باید آسیب وارد شده به پوست در طول روز را بی اثر کند. اول، با یک محصول روغنی، آرایشتان را پاک کنید. سپس با یک پاک کننده‌ی قوی، کثیفی و آلودگی باقی مانده را از بین ببرید. با یک لایه بردار ملایم، سلول‌های مرده‌ی پوست را جدا کنید.

الیزابت می‌گوید: لایه بردارها، لایه‌ی بالایی پوست را از بین می‌برند تا محصولات ترمیمی شب، بتوانند بطور موثرتری در پوست نفوذ کنند.

استفاده از رتینول و رتینوئیدها در شب، بسیار مهم است زیرا این مواد در شب، بخاطر نبود آرایش و استرس، می‌توانند، تاثیر بهتری داشته باشند. سوبل می‌گوید: برای جلوگیری از خشکی و قرمزی، ۲۰ دقیقه قبل از استفاده از کرم رتینوئید، پوستتان را تمیز کنید.

پوست مرطوب، احتمال حساسیت را افزایش می‌دهد. بعد از ۲۰ دقیقه از مرطوب کننده استفاده کنید یا به آرامی کمی از کرم رتینول را با مرطوب کننده مخلوط کنید. هنگام انتخاب مرطوب کننده‌ی شب، به دنبال کرم‌ها و روغن‌های سنگین‌تر با مواد تشکیل دهنده‌ی ضد التهاب و تسکین دهنده مانند چای سفید و بابونه باشید.

بعد از رسیدگی به صورتتان، قسمت‌های دیگر بدن را فراموش نکنید. الیزابت می‌گوید: مردم برای محصولات صورت، پول زیادی هزینه می‌کنند اما پوست بقیه‌ی قسمت‌های بدنشان را کاملا فراموش می‌کنند. او توصیه می‌کند که تمام بدنتان را با یک لیف گیاهی لایه برداری کنید تا میزان گردش خون و درخشندگی آن، افزایش یابد و قبل از خواب، از یک روغن درمانی روی پوست سر و مویتان استفاده کنید.

روغن بمدت ۶ تا ۸ ساعت روی مو و پوست سر باقی می‌ماند و می‌تواند فواید بسیاری برای آنها داشته باشد. افرادی که از روغن‌های درمانی استفاده کردند، متوجه شدند که بعد از شستن موهایشان در صبح، موهای نرم و پوست سر سالم‌تری دارند.

در نهایت، در شب خوب بخوابید. هرچه بیشتر بخوابید، بدن شما برای تولید سلول‌های پوستی تازه، فرصت بیشتری خواهد داشت و در نتیجه تمام درمان‌ها و موادی که به بدنتان می‌رسانید، تاثیر بهتری خواهند داشت.


به اشتراک بگذارید